Të gjitha kategoritë
EN
Rast

Shtëpi> burime > Rast

Keep Rapid Launch Out me versionin ndërkombëtar — Keep

Koha e Publikimit: 2022-09-30 Views: 27

Keep është një aplikacion, i lançuar më 4 shkurt 2015, i dedikuar për të ofruar zgjidhje sportive me një ndalesë si mësimi i fitnesit, vrapimi, çiklizmi, krijimi i miqve, udhëzimet për dietën e fitnesit dhe blerjet e pajisjeve. Keep ka hapur Keepland, një hapësirë ​​sportive jashtë linje, dhe ka lëshuar serinë KeepKit të produkteve harduerike inteligjente. Keep disponohet në 15 gjuhë, duke përfshirë kinezisht, koreanisht, japonisht, frëngjisht, gjermanisht dhe më shumë. Janë dy produkte, Keeptrainer dhe KeepYoga, të cilat janë lançuar në Google Play dhe App Store dhe operojnë jashtë shtetit Ins dhe Facebook. Keep integron të dhëna të mëdha dhe AI ​​në sport, dhe përdor algoritme AI dhe teknologji shkencore për të përmirësuar përvojën sportive të përdoruesit dhe saktësinë e nevojave sportive. Pas dy viteve të përsëritjes së produktit, Keep është bërë një platformë sportive që mbulon fitnesin, vrapimin, qendrat tregtare, udhëzimin e dietës, çiklizmin, regjistrimin e hapave, transmetimin e drejtpërdrejtë sportiv dhe funksione të tjera.

1-1

Rreth orës 9 të mëngjesit të 21 marsit 2017, CEO i Apple Cook u shfaq në selinë e aplikacionit të fitnesit Keep dhe Wang Ning, themeluesi dhe CEO i Keep, shoqëroi Cook për ta vizituar. Wang Ning ndau historinë e tij sipërmarrëse me Cook dhe i dhuroi Cook një rrogoz përkujtimore yoga Keep me numër "80,000,001", duke nënkuptuar se Cook është përdoruesi i 80,001,000 i Keep. Gjatë shkëmbimit, Wang Ning tha se Keep planifikon të lançojë një version ndërkombëtar deri në fund të 2017 dhe Cook tha se është shumë i gatshëm të jetë përdoruesi i parë i versionit ndërkombëtar të Keep.
Më 13 gusht 2021, Keep njoftoi zyrtarisht se numri i përdoruesve të regjistruar tejkaloi shifrën e 100 milionëve dhe kaloi me sukses në eshelonin e 100 milionë klubeve celulare të internetit. Mes qindra aplikacioneve sportive në Kinë, numri i përdoruesve të Keep kaloi 100 milionë, duke e bërë atë platformën më të madhe sociale sportive në Kinë.

Si një kompani globale e teknologjisë sportive, Keep është gjithmonë në kërkim të një tregu global.

“Produktet tona të konsumit dhe pajisjet inteligjente duhet të globalizohen dhe FriendShip ka shpenzuar shumë kohë duke kuptuar proceset tona aktuale dhe duke ndihmuar në hartimin e atyre më të mira për të ardhmen. Ata kanë një platformë që na lejon të vazhdojmë plotësisht me statusin e porosive tona.” FriendShip" sjell një perspektivë të ndryshme se si të zgjidhen problemet e transportit ndërkombëtar dhe revolucionarizojnë mënyrën se si ne automatizojmë.

Kjo i lejon punonjësit tanë të fokusohen në punë me vlerë më të lartë që përmirëson përvojën e klientit.
Një nga arsyet kryesore që Keep zgjodhi FriendShip si partner është se na duhej të sfidonim procesin tonë aktual. Me FriendShip, ne pamë një mënyrë për ta bërë përvojën ndërkombëtare të transportit më të qetë, duke e bërë përvojën e përdoruesit të Keep të jashtëzakonshme"