Të gjitha kategoritë
EN
Rast

Shtëpi> burime > Rast

Mësoni të jeni të thjeshtë dhe kurioz, KAKAO FRIENDS

Koha e Publikimit: 2022-09-30 Views: 18

KAKAO FRIENDS ishte një markë e regjistruar me sukses më 21,2016 dhjetor XNUMX; Kakao Talk, një çantë bisede celulare koreane, u pasua nga një seri derivatesh IP.
Është një markë argëtuese e jetës që rishqyrton dhe paraqet një sërë artikujsh dhe hapësirash për të krijuar një jetë të përditshme të këndshme.

Në maj 2017, KAKAO FRIENDS dhe marka e kujdesit për lëkurën Kyan ofrojnë produkte për kujdesin e lëkurës me botime të kufizuara. Në qershor, Home Plus punon me markën e njohur KAKAO FRIENDS për të lançuar disa peshqirë plazhi me personazhe vizatimorë, shalle plazhi me temën e personazheve KAKAO FRIENDS, kapele dielli dhe produkte të tjera, peshqiri plazhi me temë KAKAO FRIENDS përfshin 4 kapuç për fëmijë dhe 3 për të rritur me 7; Në shtator, marka koreane e makeup-it The Face Shop x Kakao Friends lançoi një grim bashkëpunues, produkte për kujdesin e lëkurës, tonin kryesor të produktit Ryan hoodie me të njëjtën blu qielli, Koleksioni përfshin hijen e syve, produkte kozmetikë për buzët, locion trupi, kremra hidratues dhe produkte të tjera .

Në 2018, "kafeja e menjëhershme" e Koresë së Jugut Maxim dhe Kakao Friends periferike, Katër modele të kafesë së çastit me botim të kufizuar; Në dhjetor, Lotte Hotel World dhe KAKAO FRIENDS lansuan së bashku "KAKAO FRIENDS Special Rooms"; Më 22 të të njëjtit muaj, u hap dyqani i parë zyrtar i KAKAO FRIEND, Apeach Cafe, Tokio; Në dhjetor, Kakao Friends hapi dyqanin e tij të parë jashtë shtetit, dyqani i Tokios ka 350,000 vizita në muaj, Qarkullimi përmbushi 144% të objektivit të pritshëm.
Në vitin 2019, studioja japoneze e dizajnit Nendo bashkoi duart me Kakao Friends për të krijuar një linjë produktesh inteligjente shtëpiake të quajtur "Kakao friends homekit", duke përfshirë pesha trupore, termometra, orë alarmi, lagështues, ajër.
“Na pëlqen ideja e FriendShip, e cila është e ngjashme me ne. Të gjithë ne po bëjmë produkte dhe shërbime me idealin e pafajësisë dhe ndershmërisë. Në procesin e ndërkombëtarizimit të produkteve tona, ne ofrojmë pajisje solide dhe hapim rrugën.

FriendShip është një transport modern atje ku duhet të jetë. Në fakt, besueshmëria e FriendShip është në gjendje të më japë dorëzim brenda një date të planifikuar dhe t'i mbaj gjithmonë të gjitha në magazinë. Suksesi i tij është i sigurt për shkak të mbështetjes teknike dhe punës fantastike ekipore.

Ata më dhanë besimin që të mund ta bëja këtë. Ata më japin një përgjigje me cilësi të lartë gjatë fundjavës, dhe më pas kam një platformë 24/7 ku mund të aksesoj platformën, dhe shumë faleminderit për ata që më japin një punë super fleksibël në zinxhirin e furnizimit.

Pas një muaji me FriendShip, ne i kalojmë menjëherë të gjitha transportet në FriendShip sepse ju jep kuota shumë të ulëta transporti, gjurmim në kohë reale. Është pak si një shërbim njoftimi hap pas hapi, kështu që unë mund të di plotësisht se ku është ngarkesa ime. Disa nga artikujt tanë i përkasin produkteve për fëmijë dhe disa janë lloj mallrash të rrezikshëm me produkte bateri litium-jon, dhe FriendShip më ka ndihmuar të siguroj që të gjitha certifikatat e mia të përshtatshme të lejojnë edhe një herë një proces të qetë. Deri më tani disa shkuan mirë dhe unë jam shumë mirënjohës për FriendShip.”